Liniové mobilní hrazení vytvoří libovolně dlouhou svislou stěnu, schopnou zadržet a odklonit povodňovou vlnu i stojací vodu vzdutých hladin řek. Chrání územní celky, převážně obydlených části měst a obcí, ale i samostatné budovy.
4 muži zvládnou postavit 100 m dlouhou a 1 m vysokou mobilní stěnu za 1-2 hodiny bez použití mechanizace, takže během povodních i v těžko dostupných místech.
V porovnání například s pytli s pískem je řešení zábran INOVA AL ve všech směrech ekonomičtější, ekologičtější, efektivnější a spolehlivější.
Zábranu INOVA Al je možné postavit v neomezené délce a její certifikovaná výška je až 5 metrů.
Liniová mobilní zábrana INOVA AL byla testována a certifikována na odolnost vůči průsaku vody a mechanickou odolnost až do výšky hladiny vody 5m.
Boční vedení je tvořeno speciálním hliníkovým U-profilem s vertikálně vloženým těsněním z EPDM pryže. je nezbytné pro zahájení nebo ukončení liniové stěny a existuje několik variant, přičemž jsou dvě základní - zabetonované a dodatečně kotvené na stávající stěnu nebo objekt. Proti poškození v době, kdy nejsou namontovány mobilní prvky, je boční vedení chráněno hliníkovým krytem.
Hliníkové sloupky rozčleňují mobilní zeď na menší úseky. Podle situace jsou i rohové sloupky v přesně požadovaném úhlu. Sloupek se připevňuje šrouby ke kotevní patce. Od výšky 2,4 m se používá sloupek se záporou. Všechny typy sloupků je možné instalovat bez jakékoliv mechanizace, přičemž maximální výška sloupku dosahuje 5 m.
Základem systému jsou profilovaná hliníková hradidla, která mají výborné mechanické vlastnosti při nízké hmotnosti. Vsouvají se mezi jednotlivé sloupky nebo boční vedení. Jako první se instaluje vždy speciální spodní hradidlo, které má navíc prahové mikroporézní těsnění, schopné vyrovnat i větší nerovnosti do 15 mm. Délka hradidla se volí podle požadovaného zatížení, obvykle v rozmezí od cca 1 m do 4 m.
Kotevní patka je pevný prvek systému na niž se montují sloupky. Typ patky závisí právě na typu sloupku. Patka je vyrobena z nerezového materiálu a její spodní část je přivařena k armování spodní stavby systému a následně zabetonovaná.
Aby bylo dosaženo maximální těsnosti hrazení, vsunutá hradidla se stlačují přítlaky, které se instalují zasunutím do drážky sloupku nebo bočního vedení a následným utažením. Existuje několik typů přítlaků pro sloupky i boční vedení, včetně uzamykatelné verze zabraňující nechtěně demontáži.